Ogrzewanie postojowe

Webasto, czy już wiesz co to jest i w jaki sposób działa ogrzewanie postojowe w aucie oraz czy warto je założyć ?

Zima jest najtrudniejszą porą roku dla kierowców. O tej porze roku przez kilka miesięcy każdy kierowca musi się zmagać z opadami śniegu, z ograniczoną widocznością, z ujemnymi temperaturami oraz niską przyczepnością nawierzchni. Świetnym sposobem na to, aby ułatwić eksploatacje auta zimą jest samochodowe ogrzewanie postojowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie to jest proste i bardzo niezawodne rozwiązanie.
Czy wiesz jak działa ogrzewanie postojowe?

Działanie systemu ogrzewania Webasto Opiera się ono na wykorzystaniu układu wentylacji samochodu, a także na chłodzeniu silnika. Sercem całego systemu ogrzewania Webasto jest nieduży i wydajny agregat grzewczy, który jest zamontowany pod maską oraz połączony z układem chłodzenia i zasilany paliwem bezpośrednio ze zbiornika samochodu - działa on całkowicie niezależnie od silnika. Powietrze niezbędne do spalania paliwa zasysa właśnie wentylator urządzenia Webasto. A obieg płynu chłodniczego silnika samochodu uruchamia agregat po rozpoczęciu pracy.

Kiedy płyn chłodniczy jest podgrzany, to zaczyna od urządzenia Webasto ruch w obiegu zamkniętym, potem idzie do wymiennika ciepła pojazdu, a następnie do silnika, na końcu wraca do agregatu grzewczego, a tutaj znów jest podgrzany. W trakcie całego obiegu płyn oddaje ciepło, które jest kierowane do kabiny samochodu poprzez dmuchawy układu wentylacji. Nawet przy niskich temperaturach, aby nagrzać wnętrze auta, wystarczy ok. 20 minut. Dodatkowa korzyść jest taka, że podgrzany zostaje także silnik, i dlatego po rozruchu zużywa mniej paliwa, a co za tym idzie zmniejsza emisje zanieczyszczeń, a także równoważy zużycie paliwa, które jest wcześniej potrzebne aby rozgrzać powietrze w kabinie.

Czy wiesz jak uzyskać szybki efekt wentylacji wnętrza oraz przyjemne ciepło ?

Urządzenie Webasto działa w taki sposób, że z szyby auta stopiony śnieg sam spływa, a Ty tylko musisz wsiąść i ruszyć. Zauważ, że oszczędzasz czas, bo nie trzeba odśnieżać samochodu i jesteś pewny, że nie zaparują szyby. A według statystyk do największej liczby wypadków zimą dochodzi w ciągu pierwszych 15 minut jazdy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mamy ograniczoną widoczność, a co za tym idzie dłuższy czas reakcji kierowcy przy niskiej temperaturze. Używanie ogrzewania Webasto jest więc bardzo korzystne ze względu na oszczędność czasu, komfort oraz bezpieczeństwo. Także latem urządzenie Webasto jest bardzo przydatne, ponieważ system ma funkcję wentylacji dzięki której można przewietrzyć kabinę stojącego na słońcu samochodu, a to obniża panującą we wnętrzu auta temperaturę.

Czy wiesz w jaki sposób można sterować ogrzewaniem z telefonu komórkowego ?
Jest kilka sposobów sterowania ogrzewaniem postojowym, które oferuje firma Webasto. Można zaprogramować czas włączenia ogrzewania wcześniej przez specjalny zegar-timer, można również zaprogramować za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona i po prostu wysyłać do swojego auta wiadomość sms lub można system uruchomić pilotem zdalnego sterowania o zasięgu do 1 kilometra.

System ogrzewania postojowego Webasto można używać w kaprzeznaczone do każdego rodzaju samochodu – od aut najmniejszych po ciężarowe. Urządzenia są testowane w ekstremalnych warunkach, znacznie bardziej wymagających niż te stosowane przez instytucje badawcze. W efekcie, w niezależnych testach ekspertów rynku motoryzacyjnego, samochodowe ogrzewania postojowe Webasto zajmuje najwyższe miejsca na podium.